Втора лига: „Металурзите“ сакаат триумф против Новаци, Академија Пандев на гости кај Велазерими - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Втора лига: „Металурзите“ сакаат триумф против Новаци, Академија Пандев на гости кај Велазерими

Втора лига: „Металурзите“ сакаат триумф против Новаци, Академија Пандев на гости кај Велазерими

Возбудувањата во Втората македонска фудбалска лига продолжуваат денеска со натпреварите од 11.коло. Во фокусот на вниманието ќе биде дуелот меѓу Металург и Новаци. Тимот од Железарница се наоѓа на петтата позиција на табелата, додека пак Новаци е две места погоре и тоа ќе биде битка за приклучување кон самиот врв.

Стратегот на „металурзите“, Миле Крстев, очекува интересен и неизвесен натпревар, со надеж неговата екипа да ги освои трите бода и да ја задржи битката со водечките тимови.

„Максимално сме подготвени за овој предизвик и добро работевме во изминатиот период. Новаци е една од подобрите екипи во ова првенство и ќе биде исклучително тежок натпревар. Мене ми е важно моите играчи да уживаат во натпреварот и се надевам дека ќе ги освоиме трите бода“ – истакна Крстев.

Академија Пандев ќе има тешко гостување против Велазерими, додека Еуромилк на Цементарница ќе го пречека Скопје.

Втора лига, 11. коло (13.30 ч.)

Љубанци Кавадарци – Вардар Неготино (Градски стадион Кавадарци)

Велазерими – Академија Пандев (Стадион Велазерими, Кичево)

Металург – Новаци (СРЦ „Железарница“, Скопје)

Еуромилк – Скопје (Стадион Цементарница)

Хоризонт Турново – Тетекс (Стадион „Кукуш“, Турново)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.