Втора лига: Суспендиран теренот на Новаци - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/10/2017 21:31
Фудбал
19/10/2017 21:09
Фудбал
19/10/2017 20:54
Фудбал
19/10/2017 20:50

Втора лига: Суспендиран теренот на Новаци

Втора лига: Суспендиран теренот на Новаци

Фудбалската Федерација на Македонија донесе одлука да го суспендира теренот на второлигашот Новаци, кои е предаден на Дисциплинката комисија поради инцидентот што се случи за време на натпреварот со Вардар Неготино што се одигра изминатиот викенд.

На саботниот дуел физички беше нападнат претставникот на Вардар Неготино, па претставниците на Натпреварувачката комисија едногласно решија теренот на Новаци да се суспендира, а против овој клуб да биде покрената дисциплинска постапка.

Останува да се види колкава казна ќе му биде изречена на овој клуб од страна на Дисциплинската Комисија и дали Новаци до крајот на сезонава ќе може да настапува на својот стадион. Тимот на Новаци моментно e четвртопласиран на табелата од Втората лига, со само два бода заостанување зад второпласираниот тим на Скопје.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.