ВТОРА ЛИГА - ЗАПАД: Гостивар убедлив со Новаци, Лабуништа подобра од Тетекс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Гостивар убедлив со Новаци, Лабуништа подобра од Тетекс

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Гостивар убедлив со Новаци, Лабуништа подобра од Тетекс

Гостивар е единствената екипа во второлигашката домашна конкуренција со максимални 6 бода по првите две кола, откако во Втората лига – Запад славеше убедливо со 4-1 против Новаци.

Методија Милевски, пак, беше стрелец во 20. минута на единствениот гол за Лабуништа во победата од 1-0 против Тетекс.

Со головите на Роберт Младеновски во 10. минута и Стефан Коцев во 35. минута, Локомотива славеше со 2-0 против Велазерими.

РЕЗУЛТАТИ – 2. КОЛО

Лабуништа – Тетекс 1-0

Локомотива – Велазерими 2-0

Гостивар – Новаци 4-1

Еуромилк ГЛ – Струга Трим Лум 2-2

Зајази – Македонија ЃП 0-0

ТАБЕЛА: Гостивар 6 бода, Струга Трим Лум 4, Локомотива 3, Тетекс 3, Велазерими 3, Новаци 3, Лабуништа 3, Еуромилк ГЛ 1, Зајази 1, Македонија ЃП 1 бод.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.