Втора лига Запад: Локомотива го сопре Гостивар, триумф на Еуромилк - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Втора лига Запад: Локомотива го сопре Гостивар, триумф на Еуромилк

Втора лига Запад: Локомотива го сопре Гостивар, триумф на Еуромилк

Локомотива успеа да одигра 1-1 против фаворизираниот Гостивар, кој сезонава има прволигашки амбиции во Втората лига Запад. Гостите дојдоа во водство во шестата минута со голот на Илирид Адеми, но Владимир Мојсовски во второто полувреме донесе израмнување и еден бод за Локомотива.

Еуромилк славеше на домашен терен против Новаци со 2-1. Домаќинот поведе со голот на Сефери, но Благоја Наумоски возврати веќе во следниот напад. Победничкиот гол за Еуромилк беше дело на Бурхан Алији од пенал во 80.минута од средбата.

Зајази го совлада Тетекс со 1-0, со голот на Илбер Љума во 47.минута, а Лабуништа и Струга Трим – Лум ремизираа без голови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.