Второлигашите на мегдан: Дербито на Истокот во Велес... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Второлигашите на мегдан: Дербито на Истокот во Велес…

Второлигашите на мегдан: Дербито на Истокот во Велес…

Две повеќе од интересни средби треба да го одбележат денешното 5. коло во второлигашката конкуренција на македонската фудбалска сцена.

Во Втората лига Исток, погледите ќе бидат насочени кон Велес и Штип, каде Борец го пречекува Тиквеш, додека Брегалница пред своите навивачи ќе биде домаќин на Кожуф. Водечката Беласица, на стадионот „Младост“ во Струмица, се очекува да има лесна задача против Хоризонт Турново.

Vtora liga Istok

Во западната конкуренција, лидерот Гостивар гостува на Македонија ЃП во Скопје, а интересно се очекува да биде и во Струга каде Струга Трим Лум ќе биде домаќин на Локомотива.

Vtora liga Zapad

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.