За кого навива Илија Несторовски во Формула 1?

Илија Несторовски заедно со сите останати фудбалери на Палермо е воодушевен од изгледот на новиот болид на Форс Индија, кој е во боите на сицилијанскиот клуб. Секој од играчите има свој фаворит пред стартот на новата Ф-1 сезона, но во Палермо сите се едногласни дека во новата сезона ќе навиваат за Форс Индија.

Форс Индија, каков болид, какви прекрасни бои“ – порача македонскиот ас, кој е една од ретките светли точки во тимот на Палермо сезонава.

fors indija nov bolid

Воедно, Несторовски најави и дека следниот гол што ќе го постигне во Серија А ќе го постави токму на оваа екипа, „глумејќи возење на Ф1 болид“.

[youtube id=”aFu5r_WR1i4″ width=”640″ height=”380″]

Се вчитува...