За кого навива Илија Несторовски во Формула 1? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
28/07/2017 0:03
Ракомет
27/07/2017 20:56
Фудбал
27/07/2017 20:21
Ракомет
27/07/2017 13:26

За кого навива Илија Несторовски во Формула 1?

За кого навива Илија Несторовски во Формула 1?

Илија Несторовски заедно со сите останати фудбалери на Палермо е воодушевен од изгледот на новиот болид на Форс Индија, кој е во боите на сицилијанскиот клуб. Секој од играчите има свој фаворит пред стартот на новата Ф-1 сезона, но во Палермо сите се едногласни дека во новата сезона ќе навиваат за Форс Индија.

Форс Индија, каков болид, какви прекрасни бои“ – порача македонскиот ас, кој е една од ретките светли точки во тимот на Палермо сезонава.

fors indija nov bolid

Воедно, Несторовски најави и дека следниот гол што ќе го постигне во Серија А ќе го постави токму на оваа екипа, „глумејќи возење на Ф1 болид“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.