Задоцнет финиш на Војдан и Бетис - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Задоцнет финиш на Војдан и Бетис

Задоцнет финиш на Војдан и Бетис

Бетис и Војдан Стојановски го претрпеа и петтиот пораз во низа во рамките на Ендеса-лигата, откако клубот од Севилја премногу лесно и убедливо загуби на гостувањето против Мурсија со 92-80. Тимот предводен од тренерот Жан Табак мечот го загуби со очајната втора четвртина, во која Мурсија постигна двојно повеќе поени од Бетис (28-14).

Доминацијата на домаќините продолжи и во третиот дел, Мурсија за момент имаше и огромни 27 поени предност (70-43), по што следеше задоцнетиот финиш на Војдан и неговите соиграчи, кои на крајот ја намалија разликата на конечни 12 поени.

Македонскиот репрезентативец повторно беше меѓу најдобрите во својот тим, постигнувајќи 14 поени. Бетис со овој пораз падна на 14. место на табелата, па тимот на Стојановски до крајот на сезонава го очекува битка за опстанок во елитното друштво.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.