Младата женска репрезентација на тестови против Албанија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
23/03/2017 18:35
Фудбал
23/03/2017 18:21
Фудбал
23/03/2017 18:10
Фудбал
23/03/2017 15:42

Младата женска репрезентација на тестови против Албанија

Младата женска репрезентација на тестови против Албанија

Младинската женска фудбалска репрезентација за фудбалерки до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против селекцијата на Албанија.

Младите репрезентативки ќе си ги одмерат силите со противникот на 28. јуни на гостински терен. Првиот дуел ќе биде одигран во Корча, а вториот два дена подоцна во Поградец.

За двата контролни натпревари, кормиларот на младинската женска фудбалска селекција ги повика следните фудбалерки:

1.  Панчурова Викторрија (Тиверија)

2.  Лекоска Магдалена (Топ Гол)

3.  Николовска Павлинка (Тиверија)

4.  Котева Моника (Тиверија)

5.  Гоцевска Анита (Тиверија)

6.  Китанова Билјана (Топ Гол)

7.  Хусеин Сара (Топ Гол)

8.  Стојчевска Наталија (Топ Гол)

9.  Стефановска Милена (Истатов Дојран)

10. Максути Улза (АСС Јунајтед)

11. Таневска Весна (АСС Јунајтед)

12. Симоноска Александра (АСС Јунајтед)

13. Ќубриноска Јана (Кочани)

14. Јанкуловска Симона (Драгон)

15. Шемсовиќ Елма (Борец)

16. Талевска Мила (Конзули)

17. Митревска Анастасија (Речица)

18. Спасовска Јована (Речица)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.