ЖРК Металург го совлада Загорје (33-27) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/04/2017 22:45
Кошарка
26/04/2017 21:38
Кошарка
26/04/2017 20:49
Ракомет
26/04/2017 19:27

ЖРК Металург го совлада Загорје (33-27)

Ракометарките на ЖРК Металург стигнаа до нова победа во Регионалната лига, откако го совладаа словенечкиот тим Загорје со 33-27. По првиот дел остварија убедлива предност од 11 гола разлика (21-10), а потоа дозволија противникот малку да ја намали негативата.

 

Најпрецизна во редовите на Металург беше Мирјета Бајрамовска која постигна 12 гола и беше незадржлива за одбраната на Загорје. Одличен меч одигра и младата Сара Ристовска, која запиша седум погодоци зад своето име.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.