Зидан: Не сме во криза... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Зидан: Не сме во криза…

Зидан: Не сме во криза…

Европскиот првак Реал Мадрид загуби со 3-1 од Тотенхем на „Вембли“ продлабочувајќи ги кризните моменти откако претходно доживеа пораз и од Џирона во Ла Лига. Но, тренерот Зинедин Зидан не признава дека неговиот тим е во криза.

„Не, не сме во криза. Не одигравме најдобро, со тоа можам да се сложам, но не би рекол дека сме паднале во криза. Секако дека никој од нас не е задоволен по два порази во низа, но ќе имаме три или четири дена одмор, и потоа фудбалот оди понатаму. Мораме да гледаме напред затоа што не очекуваат нови искушенија, а ние се пласиравме во следната рунда од Лигата на шампионите, иако можеби нема да бидеме првопласирани во групата“, изјави Зинедин Зидан.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.