Ѕвездата е родена: Лука Дончиќ со 18 години си поигруваше со Летонците (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Ѕвездата е родена: Лука Дончиќ со 18 години си поигруваше со Летонците (видео)

Ѕвездата е родена: Лука Дончиќ со 18 години си поигруваше со Летонците (видео)

Големите играчи се познаваат на големи натпревари, а Лука Дончиќ веќе е голем кошаркар… на само 18-годишна возраст.

Кој не верува, нека ги праша летонските кошаркари, кои немаа одговор за асот на Реал Мадрид, кој беше човек на одлука во битка за место во полуфиналето. Дончиќ го заврши натпреварот со 27 поени и девет скокови, неколку погодени тројки во клучните моменти, трасирајќи го патот кон Топ 4 на Словенците.

Погледнете како изгледаше вечерашното маестрално издание на најдобриот млад европски кошаркар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.