Звјездан Цветковиќ пронајден мртов во гаража - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Звјездан Цветковиќ пронајден мртов во гаража

Звјездан Цветковиќ пронајден мртов во гаража

Поранешниот прославен фудбалер на Динамо Загреб, Звјездан Цветковиќ, пронајден е утрово мртов во гаража во Загреб. Се уште не е позната точната причина за смртта, но на телото нема траги од насилна смрт, информираат хрватските медиуми.

Цветковиќ беше еден од најдобрите дефанзивци на Динамо Загреб и еден од позначајните фудбалери во тогашната југословенска фудбалска лига. За „модрите“ играше од 1980 до 1987 година, и забележа 492 настапи. По завршувањето на кариерата беше кусо и тренер на Динамо Загреб, како и спортски директор на клубот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.