И втора победа на репрезентацијата до 17 години против Романија

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 17 години уште еднаш го потврди својот квалитет и со втората победа на пријателскиот двомеч против Романија на гостински терен.

По триумфот на првата средба од 0-2 со головите на Фазлагиќ и Георгиевски, македонската селекција денеска на вториот меѓусебен дуел славеше со 0-1. Стрелец на единствениот гол за Македонија беше Колевски во 66. минута од средбата.

Избраниците на Добринко Илиевски доминираа во текот на целата средба, искористувајќи една можност за погодок од неколку во второто полувреме.

u17

МАКЕДОНИЈА – У17: Денковски, Гроздановски, Симоновски, Перчески, Антовски, Османовски, Фазлагиќ, Трајкоски, Чурлинов, Сали, Колевски. Уште играа: Велковски, Алтин, Георгиевски, Додевски, Ајдини

Селектор: Добринко Илиевски