Нова катастрофа на Динамо Загреб, ги „докрајчи“ Несторовски (ВИДЕО)

Нов, катастрофален пораз на Динамо Загреб. После историски највисокиот пораз во Минхен во Лигата на шампионите од 9-2, вечерва Динамо загуби од најслабиот тим во првенството, Славен Белупо со убедливи 4-1.

Неверојатниот пораз за Ристовски и Адеми го заокружи Илија Несторовски кој стрелаше во 77 минута, и така го постигна својот прв гол во првенството на Хрватска после „кам-бекот“ во шампионатот на оваа земја. Инаку Несторовски беше стрелец и во Купот.

Динамо и натаму бара тренер, а овој пораз е трет по ред за само седум дена за „модрите“, нешто што одамна им се нема случено. Претходно загубија и од Хајдук на домашен терен.

Ристовски влезе во игра на полувремето кога беше 1-1, Несторовски поради повреда излезе во 83 минута од средбата. Адеми го немаше на овој натпревар.