Лил го шокираше Реал Мадрид, Астон Вила му го направи истото на Баерн Минхен (ВИДЕО)

Интересни мечеви донесе денешната програма во Лигата на шампионите во која на сцена беа и многу изненадувања. Актуелниот шампион Реал Мадрид доживеа изненадувачки пораз на гостувањето кај Лил со минимални 1-0.

Клучниот момент во мечот се случи во судиското надополнување во првото полувреме кога Џонатан Дејвид од пенал го постигна погодокот вреден три бода за домашниот тим.

Lille [1] – 0 Real Madrid – Jonathan David penalty 45+3'
byu/etclassico insoccer

До изненадувачка победа од 1-0 стигна и Астон Вила против Баерн Минхен. Клучниот момент на овој натпревар се случи во 79. минута кога големи три бода за тимот од Бирмингем донесе Дуран.

Aston Villa [1] – 0 Bayern Munich – Jhon Durán 79'
byu/CivillyWalk757 insoccer

Атлетико Мадрид доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај Бенфика каде загуби со 4-0. Стрелци на головите за домаќините беа: Актуркоглу, Димарија, Бах и Кокчу. До лесен триумф стигна Ливерпул кој ја оправда фаворитската улога против Болоња (2-0).