Ајакс ги претстави новите дресови, фановите презадоволни (ФОТО)

Фудбалскиот клуб Ајакс денес ги претстави новите домашни дресови за сезоната 2021/22. На интересен начин, Ајакс ја промовираше својата богата историја и генијално ги претстави своите нови „ретро“ дресови.

Фановите на холандскиот клуб се презадоволни, па тие не ја криеја својата воодушевеност на социјалните мрежи.

 

 

 

Се вчитува...