Академија Пандев поразена од Сараево на „Купот на пријателството“ (ВИДЕО)

Младинскиот тим на Академија Пандев загуби со 2-0 од Сараево во вториот натпревар на меѓународниот турнир „Куп на пријателството“ кој се игра во Златибор, Србија. Вчера во првото коло младите струмичани одиграа реми 1-1 со фаворизираниот Партизан.

 

Се вчитува...