Албанците го окупираа Дортмунд – „Жолто-црниот“ град, стана „црвено-црн“ (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Албанија вечерва против Италија на „Сигнал идуна“ парк во Дортмунд ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Германија.

Иако противник е актуелниот европски шампион, Албанците со голема самодоверба отпатуваа на овој шампионат, а вечерва ќе имаат и огромно поддршка на култниот „Вестфален“. Илјадници Албанци го „окупираа“ Дортмунд, а градот кој е „црно-жолт“ денеска е обоен во „црвено-црна“ боја.

Се вчитува...