Али Даеи му честиташе на Роналдо за рекордот – „Ти си инспирација за сите“ (ФОТО)

Кристијано Роналдо со двата гола против Франција се израмни на вечната листа со иранската фудбалска легенда Али Даеи со по 109 гола во репрезентативните настапи. Иранецот по мечот беше првиот кој му честиташе на Португалецот за овој успех.

„Честитки за Кристијано Роналдо кој сега е на само еден гол од уривање на рекордот за најмногу постигнати репрезентативни голови. Почестен сум што овој рекорд набрзо ќе му припадне на Кристијано Роналдо, голем шампион и хуманист кој е инспирација за многу луѓе во светот“, напиша Даеи. 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ali Daei (@alidaei)

Се вчитува...