Алжир ја обвини Буркина Фасо за користење „црна магија“ во квалификациите

Репрезентацијата на Алжир одигра нерешено 2:2 против Буркина Фасо во квалификациите за пласман на Мундијалот во Катар 2022 година.

Домашната селекција пред натпреварот го обвини противникот дека користи црна магија на теренот. Алжирците дури повикале човек да ја „отстрани магијата“.

Алжир е прв во групата „А“ со 14 бодови, додека Буркина Фасо е втор со 12 поени.

Се вчитува...