Англија на колена – Голчиште на Дамсгард за водство на Данска (ВИДЕО)

Данска води со 1-0 против Англија во полуфиналето на Европското првенство, откако Микел Дамсгард во 30. минута постигна неверојатен гол од слободен удар.

Откако Шо го фаулираше непотребно Кристенсен, Дамсгард на неверојатен начин го матираше Џордан Пикфорд.

 

Се вчитува...