Англиска навивачка како од мајка родена ги почести навивачите во Гелзенкирхен (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Англија е третиот четвртфиналист на ЕП во Германија, откако во луд натпревар одигран во Гелзенкирхен славеше над Словачка со 2-1.

Англичаните имаа голема поддршка на трибините, но една девојка и тоа како ја загреа атмосферата. Таа гола навиваше за својата репрезентација која на крајот успеа да слави триумф.

Се вчитува...