Англискиот бункер не издржа – Бонучи израмнува на 1-1

Италија успеа да стигне до израмнување на големото финале на „Вембли“, откако Леонардо Бонучи најдобро се снајде по еден корнер од десната страна и од непосредна близина го матираше одличниот Пикфорд.

Англичаните прерано се затворија, ретко се селеа на противничката половина, а италијанската доминација вроди со плод – Пикфорд со помош на дирекот го запре обидот на Верати, но одбиената топка Бонучи ја смести во мрежата.

Се вчитува...