„Антисекс“ картонски кревети во олимпиското село во Токио

Во собите на спортистите на Летните олимписки игри во Токио поставени се посебни картонски кревети кои може да издржат до 200 килограми тежина и кои може да се распаднат од движења.

Одлуката за поставување „специјални“ кревети ја донесе Меѓународниот олимписки комитет, а организаторите порачаа дека спортистите би требало да избегнуваат непотребни облици на физички контакт.

Се вчитува...