Австрија се враќа: Грегорич носи неизвесен финиш во Лајпциг (ВИДЕО)

Австрија ја „препишаа“ лекцијата од Турција, и од корнер преку Грегорич успеа да намали на 2-1, за неизвесен финиш на натпреварот во Лајпциг во последниот 1/8 финален натпревар.

Последниот патник во 1/4 финалето ќе го добиеме во неизвесен крај на натпреварот, со оглед дека сега Австрија е поблиску од Турција.

Претходно Турција водеше со 2-0 со два гола на Демирал, и две асистенции на Арда Гулер.

Се вчитува...