Австрија со пораз од Англија ги стартуваше подготовките за ЕВРО 2020 (ВИДЕО)

Првиот противник на Македонија на Европското првенство, Австрија со пораз од фаворизираната Англија од 1-0 ги стартуваше подготовките за шампионатот. Клучниот момент во натпреварот се случи во 57. минута кога асот на Арсенал Букајо Сака донесе триумф за „гордиот албион“.

Германија одигра само нерешено против Данска 1-1, додека Франција славеше над Велс со 3-0.

 

Се вчитува...