Автогол каков ретко се гледа: Намерен или случаен погодок на Црепуља!? (ВИДЕО)

Автогол во романскиот шампионат каков ретко се гледа… Клуж славеше на гостувањето против Астра со 0-2, а триумфот беше најавен со автогол каков ретко се гледа на фудбалските терени.

Хрватот Љубан Црепуља постигна автогол за кој, и доколку детално го анализирате, нема да може да одлучите дали намерно или случајно го постигна. Дефанзивецот на Астра стрелаше во манир на врвен голгетер…

 

Се вчитува...