Автогол на Кјаер – Англија експресно се враќа во игра (ВИДЕО)

Англија експресно се враќа во игра во полуфиналниот натпревар против Данска на ЕВРО 2020 година. Откако Дамгард со неверојатен гол донесе водство за Данска во 30. минута, Англија успеа да израмни девет минути подоцна со автоголот на Симон Кјаер.

 

Aвтоголо на Симон Кјаер можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...