Баи „трагичар“ за БСК, Салах го одведе Египет во четвртфинале на Африканскиот куп на нации (ВИДЕО)

Египет се пласираше во четвртфиналето на Африканскиот куп на нации откако во претпоследниот осминафинален дуел славеа над Брегот на слоновата коска по изведување на пенали со 5-4.

По регуларните 90 минути мируваа мрежите, а истото се случи и во продолженијата по кои следуваше пенал рулетот. Фудбалерот на Манчестер јунајтед Ерик Баи промаши во третата серија, додека Мохамед Салах во последната беше прецизен и ги одведе „фараоните“ меѓу осумте најдобри.

Таму Египет ќе игра против репрезентацијата на Мароко.

 

 

 

Се вчитува...