Бејл и Дибала со ФИФА 20 ја „убиваат“ досадата во карантин… (ВИДЕО)

Европските клубови поради пандемијата на коронавирусот ги замрзнаа своите активности, па фудбалерите се принудени на индивидуални тренинзи во домашна изолација.

Досадата во карантин Герет Бејл и Пауло Дибала се одлучија да ја „убијат“, барем за момент, со ФИФА 20, иако и двајцата изненадија со изборот на тимот. Дибала го одбра Реал Мадрид, а Бејл, пак, Манчестер сити. На крај Дибала победи со 3-1, а еден од стрелците за неговиот тим беше токму Герет Бејл…

 

Се вчитува...