Белинели се збогуваше од репрезентацијата на Италија

Италијанскиот кошаркар Марко Белинели се прости стави крај на репрезентативната кариера. Како што пренесуваат италијанските медиуми, тој веќе нема да биде дел од националниот тим, а одлуката официјално му ја соопштил на новиот селектор Џанмарко Поцеко.

Тоа е втор отказ во репрезентацијата на Италија во два дена откако во средата неговиот соиграч од Виртус Болоња, Даниел Хекет исто така и рече збогум на репрезентацијата на Италија.

Марко Белинели има 36 години и во моментов е дел од Виртус Болоња која ја игра финалната серија од италијанскиот шампионат против Олимпија Милано.

Се вчитува...