Блиц-криг на Мората и Руиз за молк на „Олимпискиот стадион“ во Берлин (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Шпанија поведе со 2-0 против Хрватска во мечот од 1. коло од Б групата на Европското првенство во Германија, кој се игра на „Олимпискиот стадион“ во Берлин.

Откако скоро половина час и двете репрезентации тактизираа и повеќе мислеа на својот, отколку на противничкиот погодок, водство за „црвената-фурија“ од 1-0 во 29. минута донесе Алаваро Мората. Само три минути подоцна Шпанија поведе и со 2-0 со голот на Фабијан Руиз.

 

 

Се вчитува...