Бомба од ЕСПН: Суперлигашите ќе бидат суспендирани на две години од УЕФА…

УЕФА размислува да ги суспендира на две години тимовите кои и останаа верни на Суперлигата, пренесува американскиот ЕСПН.

Во минатите десет дена во УЕФА е разговарано да се бануваат Реал Мадрид, Барселона, Јувентус и Милан тимови кои останаа верни на Суперлигата.

Со останатите клубови е разговарано и УЕФА ќе им додели поблаги казни.

Се вчитува...