Боно ја спушти ролетната за Шпанците… ама буквално (ВИДЕО)

Голманот Јасин Боно, вчера беше херој на Мароко во победата над Шпанија и пласманот во 1/4 финалето. Чуварот на мрежата на Мароко во пенал серијата им одбрани два пенали на противничките играчи, а еднаш тие ја погодија стативата.

„Твитерџиите“ не престануваат со шегите на сметка на Шпанците, а една од нив беше спуштената ролетна на голот на Боно при изведувањето на пеналите.

Еве како тоа изгледаше низ видео…

Се вчитува...