Бранителот на трофејот во најсилен состав – Португалија повторно фаворит за ЕВРО (ФОТО)

Селекторот на португалската репрезентација, Фернандо Сантош го објави списокот на играчи за кои ќе смета на престојното Европско првенство, а според имињата во тимот бранителот на трофејот од 2016 година повторно ќе биде еден од фаворитите за освојување на престижниот трофеј.

Во финалето во 2016 година Португалија ја совлада Франција, а овој двобој овој пат ќе биде уште во групната фаза со оглед на тоа што во групата „Ф“ силите ќе ги ги одмерат Португалија, Франција, Германија и Унгарија.

Се вчитува...