Брејди испиша нова историја во НФЛ

Том Брејди уште еднаш потврди дека е најдобар НФЛ играч на сите времиња. Искусниот квотербек испиша историја по што веројатно ќе остане недостижен.

Брејди со својата Тампа Беј славеше над Њу Ингланд Петриотс со 19-17 и со победата над својот поранешен тим стана единствениот играч кој успеал да слави над сите „франшизи“ во лигата.

 

Се вчитува...