Буфон е „чудо од голман“ – има 43 години, а брани како во најдобрите денови (видео)

Џанлуиџи Буфон и на 43-годишна возраст потврдува дека е голман од највисока класа. Ветеранот реши да се врати во Парма пред да му каже збогум на фудбалот, а со својата извонредна интервенција на пријателскиот меч со Сасуоло само потврди дека годините се само бројка кога е тој во прашање.

Многумина веќе ја видоа топката во мрежата, но кога Буфон е на голот секогаш може да се очекуваат вакви фантастични одбрани…

Се вчитува...