Буфон по 20 години повторно го облече дресот на Парма (ФОТО)

Легендарниот голман Џиџи Буфон ова лето се врати во клубот во кој во 1991 година ја започна кариерата, а од кој во 2001 година замина во Јувентус во трансфер вреден 53 милиони евра.

Откако 19 од 20 години помина бранејќи ги боите на „црно-белите“, со една година помината во ПСЖ, сега 43-годишникот по точно 7339 денови на пријателскиот натпревар против повтроно го облече дресот на Парма.

Се вчитува...