Чави Симонс како Јамал носи брзо водство за Холандија (ВИДЕО)

Холандија поведува со 1-0 против Англија во вториот полуфинален натпревар на Европското првенство во Германија кое се игра на „Сигнал Идуна“ паркот во Дортмунд.

Брзо водство за „лалињата“ донесе Чави Симонс кој со одличен удар во 7. минута го матираше Џордан Пикфорд.

Netherlands [1] – 0 England – Xavi Simons great goal 7'
byu/PSGAcademy insoccer

Се вчитува...