Чекањето се исплатеше – Навивачите на Интер ја слават титулата како ниту една друга претходно (ВИДЕО)

На улиците на Милано веќе почна фештата и прославата на титулата на Интер. По пауза од 2010 година, „нероаѕурите“ конечно успеаја да стигнат до трофејот во Серија А и тоа на убедлив начин.

Улиците на Милано се преполни, а фудбалерите пред мечот со Удинезе беа пречекани на посебен начин.

 

Се вчитува...