Човек со големо срце: Месут Озил повторно им помогна на сиромашни деца во Африка (ФОТО)

Ѕвездата на турскиот гигант Фенербахче, Месут Озил осигура медицинска опрема, лекови и хурурзи за помош на сиромашни деца во Африка. Озил кој во минатото во повеќе наврати учествуваше во разни акции за помош со овој потег ја продолжи својата хуманост.

На социјалната мрежа Твитер, Озил објави информација како во партнерство со хуманитарната организација „Bigshoe“ кој се бави со собирање и достава на помош им помогнале на деца од Читипа, Малави.

Се вчитува...