Да се наежиш: Финците и Данците заедно навиваат: Кристијан… Ериксен (видео)

Траорна беше атмосферата на стадионот „Паркен“ кога финските репрезентативци се повлекоа во соблекувалната заедно со судиите, а данските играчи со „жив ѕид“ додека нивниот репрезентативен колега беше спроведуван кон амбулантното возило.

Сепак, добрите вести стигнуваат и меѓу фановите на стадионот, кои се уште се на трибините во очекување на официјална одлука на УЕФА.

Финците и Данците заедно навиваат, гостите од трибината зад едниот гол извикуваат Кристијан… за домашните фанови да возвратат со Ериксен… Прекрасен знак на поддршка, со надеж дека оваа страшна приказна на крајот сепак ќе има среќен крај.

Се вчитува...