Даде гол за Швајцарија на СП и остана тажен (ВИДЕО)

Швајцарија поведува со 1-0 против Камерун во натпревар од 1. коло од групата Г на Светското првенство во Катар.

Водство за Швајцарците од 1-0 носи Брел Емболо во 47. минута. Сепак, фудбалерот на францускиот Монако не се радуваше на погодокот на овој меч, бидејќи е роден во главниот град на Камерун, Јаунде.

 

Се вчитува...