Дали е Србија оштетена? Имаше ли пенал над Тадиќ? (ВИДЕО)

Србија се уште не може да го начне голот на Луксембург во квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар. Во финишот на првото полувреме се случи еден интересен момент во кој голманот на домаќините Ентони Морис стартуваше над капитенот на Србија, Душан Тадиќ.

Сепак, главниот судија на мечот, Колум од Шкотска не се одлучи да досуди пенал.

 

 

Се вчитува...