Дали Шпанија беше оштетена во полуфиналето против Италија? (ФОТО)

Италија е првиот финалист на Европското првенство откако во полуфиналето славеше над Шпанија по изведување на пенали.

Иако Италија со игрите на шампионатот и дефинитивно заврши да биде дел од финалниот меч, мала дамка на одличниот турнир остава ситуацијата која се случи во финишот на регуларниот дел од мечот. По една акција на Шпанците, Џорџо Киелини малку и несмасно играше со рака, момент кој главниот судија на мечот Феликс Брих не го досуди како пенал за Шпанија.

Имаше ли елементи да биде покажан удар од белата точка за Шпанија?

 

Се вчитува...