Де Роси погоди во дебито, но Бока Јуниорс испадна од Купот

Италијанскиот интернационалец Даниеле де Роси со гол дебитираше во дресот на аргентинскиот клуб Бока Јуниорс. Но, неговиот нов тим доживеа елиминација од Алмагро од Купот на Аргентина. Бока Јуниорс загуби по изведување пенали откако мечот заврши 1-1.

Се вчитува...