„Дебелкото“ Азар со реклама за бургери предизвика смеа во Шпанија (ФОТО)

Во пресрет на Европското првенство 2020, Мекдоналдс во Белија направи специјален хамбругер наречен ‘Red Devils Burgers’ со чест на репрезентацијата која ќе се обиде да донесе медал во оваа држава.

Главниот лик во рекламата на компанијата е Еден Азар играчот на Реал Мадрид кој во текот на сезоната беше жестоко критикувам за неговите партии во Мадрид, често се споменуваше и неговата килажа, па сега повторно предизвика смеа со „сочниот“ поглед кон бургерите.

 

Се вчитува...