ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ – Македонија го поздрави својот нов спортски херој (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Олимпискиот вицешампион во таеквондо, Дејан Георгиевски вечерва поздравен од сите македонски љубители на спортот. На плоштадот во Скопје, новиот македонски спортски херој кој со среброто од Токио и донесе нова радост на спортска Македонија уште еднаш потврди дека овие Олимписки игри се само почеток на сите негови идни планови.

Дејан не застанува со среброто од Токио. Напротив, ова е само мотив повеќе за во иднина на Македонија да и го донесе златниот медал од Олимписки игри.

 

Се вчитува...