Десетте најубави голови во кариерата на Марадона (видео)

Диего Армандо Марадона го загуби најважниот натпревар, губејќи го животот десетина дена по операцијата на мозокот извршена врз него во клиника во Буенос Аирес. Првите информации велеа дека рехабилитацијата тече според планот, за денеска како гром од ведро небо да биде објавено дека еден од најдобрите фудбалери на сите времиња починал во својот дом.

Како потсетување на неговата извонредна кариера, ова е изборот од десете најубави голови постигнати од страна на аргентинскиот фудбалски генијалец.

Се вчитува...