Дешамп останал заклучен на кровот на хотелот во Букурешт, па морал да вика за помош (ВИДЕО)

Француската репрезентација се наоѓа во Букурешт каде ќе го игра осминафиналето против Швајцарија. Интересна ситуација му се случи на селекторот на Французите, Дидие Дешамп кој имаше непријатна ситуација во хотелот во кој е сместена репрезентацијата.

Имено, тој останал заклучен на кровот на хотелот во Букурешт, по што морал да ги вика навивачите кои биле пред хотелот како би му помогнале.

 

 

Се вчитува...